SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 10673212
*
nr 1067 3212
Stekhuv
pläter, på ställning, "Thouret", diameter: 31 h, 30, 2 delar
Kondition: värmare & fat saknas
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2016
kl 19:41:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 16:45:23
1
Vinnande bud
5/11 14:57:46
2
350 kr
5/11 14:57:46
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ställning ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
Kondition: värmare & fat saknas
Läs om budbetjänten
nr 1067 3212
Stekhuv
pläter, på ställning, "Thouret", diameter: 31 h, 30, 2 delar
Kondition: värmare & fat saknas
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 16:45:23 | 1 | Vinnande bud |
5/11 14:57:46 | 2 | 350 kr |
5/11 14:57:46 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ställning ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41